KORMIDLO

Katalog odkazů občanské společnosti

Toto je stará podoba katalogu Kormidlo.
Nový katalog funguje od 1. října 2003 na www.kormidlo.cz.


KORMIDLO


Europarc Federation  Edit
Federace Europark sdružuje na velkoplošná chráněná území v evropských zemích, každoročně pořádá Evropský den parků.
http://www.europarc.org

The Ozone Secretariat, UNEP  Edit
Stránky sekretariátu Vídeňské konvence o ochraně ozonové vrstvy a Montrealského protokolu o látkách poškozujích ozonovou vrstvu.
http://www.unep.ch/ozone

World Meteorogical Organization (Světová meteorologická organizace) Edit
Specializovaná organizace Spojených národů, koordinující mezinárodní aktivity v oblasti meteorologie, klimatologie, ztenčování ozonové vrstvy. Sídlí v Ženevě.
http://www.wmo.ch

European Maritime Safety Agency (Evropská agentura pro námořní bezpečnost) Edit
Orgán Evropské unie. Agentura byla ustanovena jako reakce na havárie tankerů v evropských vodách, má Evropské komisi a členským státům EU poskytovat vědeckou a technickou pomoc v záležitostech týkajících se bezpečnosti námořní dopravy a emisí z lodí.
http://www.emsa.eu.int/

Convention on Biological Diversity (Úmluva o biologické rozmanitosti) Edit
Stránky úmluvy, která byla přijata na ekologickém summitu v Rio de Janeiru v roce 1992, a Protokolu o biologické bezpečnosti (Cartagenský protokol), přijatého v roce 2000. Cílem tohoto protokolu je zajistit ochranu a bezpečnost při zacházení, využívání a přenosu živých modifikovaných organismů především přes hranice států.
http://www.biodiv.org

International Energy Agency (Mezinárodní energetická agentura) Edit
Energetické fórum 26 průmyslově vyspělých zemí vzniklo kvůli řešení nedostatku ropných zásob a kvůli společnému postupu energetické politiky. IEA je orgánem Dohody o mezinárodním energetickém programu (IEP).
http://www.iea.org

Agreement on the Conservation of Small Cetaceans of the Baltic and North Seas (ASCOBANS) (Dohoda o ochraně malých kytovců v Severním a Baltickém moři) Edit
Dohoda o ochraně malých kytovců v Severním a Baltickém moři z roku 1991, která vznikla pod patronátem Úmluvy o stěhovavých druzích volně žijících živočichů Programu OSN pro životní prostředí (UNEP).
http://www.ascobans.org/

United Nations Framework Convention on Climate Changes (Rámcová úmluva OSN o změnách klimatu) Edit
Oficiální server UNFCCC. Texty Úmluvy, Kjótského protokolu, informace o jednáních stran Úmluvy a o mechanismu klimatických změn.
http://www.unfccc.int

International Carbon Action Partnership (ICAP) (Mezinárodní akční partnerství pro emise) Edit
Fórum sdružující státy (včetně jednotlivých států USA), které aktivně prosazují trh s povolenkami na vypouštění emisí skleníkových plynů. Založeno 29. října 2007 v Lisabonu.
http://www.icapcarbonaction.com/

Bern Convention (Bernská úmluva) Edit
Úmluva Rady Evropy o ochraně evropských planě rostoucích rostlin, volně žijících živočichů a přírodních stanovišť, sjednaná v roce 1979 v Bernu.
http://www.wipo.int/treaties/en/ip/berne/trtdocs_wo001.html

Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora (Úmluva o mezinárodním obchodu ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin) Edit
Úmluva byla podepsána v roce 1973, cílem je kontrolovat mezinárodní obchod s volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami.
http://www.cites.org

Ramsar Convention on Wetlands (Ramsarská úmluva o mokřadech) Edit
Úmluva o mokřadech majících mezinárodní význam především jako biotopy vodního ptactva byla sjednána v roce 1971.
http://www.ramsar.org

Convention on Migratory Species (Úmluva o ochraně stěhovavých druhů) Edit
Úmluva o ochraně stěhovavých druhů volně žijících živočichů (Bonnská úmluva) byla přijata v roce 1979 v Bonnu. Základním cílem Úmluvy je ochrana stěhovavých druhů živočichů, a to nejen ptáků, ale i savců, ryb a bezobratlých ve všech areálech jejich výskytu, včetně míst odpočinku na migračních cestách.
http://www.cms.int

United Nations Convention to Combat Desertification (Úmluva OSN o boji proti desertifikaci) Edit
Sjednána z iniciativy Konference OSN o životním prostředí a rozvoji v Rio de Janeiro v roce 1992. Cílem Úmluvy je zavést integrovaný přístup k řešení problematiky desertifikace (šíření pouští).
http://www.unccd.int/